Rēzeknes pilsētas Nacionālo biedrību kultūras nams

Kontaktinformācija

Adrese:

Atbrīvošanas aleja 97, Rēzekne, LV-4601

Vadītājs/ direktors:

SVETLANA SEMEŅAKA

Kontaktinformācija:
Amats Kontaktpersona Tālrunis Mobilais tālrunis Epasts
direktore SVETLANA SEMENAKA 64622182 26492902
Informācija citās tīmekļvietnēs:

Padotība/piederība

Juridiskais statuss:

Pašvaldības struktūrvienība

Apraksts

Dibināšanas gads:

2004

Sākums:

Kopš iestādes dibināšanas 2004. gadā NBKN ieņēmis nozīmīgu vietu pilsētas kultūras dzīvē. Šeit pulcējas pilsētas nacionālo biedrību pašdarbības kolektīvi uz nodarbībām, mēģinājumiem un dažāda veida pasākumiem. Iestādes pasākumu klāstā mazākumtautību radošās mākslas koncerti un programmas, teātra izrādes un izglītojošie pasākumi jauniešiem un bērniem, kuri rīkoti sadarbībā ar pilsētas un republikas mazākumtautību biedrībām, pašvaldības iestādēm. Pateicoties piemītošai NBKN radošai un atbildīgai pieejai, tam ir drošas un darbaspējīgas kultūras iestādes reputācija, kura ne vien uzņemas iniciatīvu realizēšanu, bet arī veiksmīgi ievieš tās. Kā apliecinājums tam ir tie bieži vien visai sarežģītie un atbildīgie uzdevumi, kurus uztic Rēzeknes domes kultūras pārvalde, kā arī veiksmīga sadarbība starpkultūru projektos gan ar vietējiem, gan ārzemju partneriem. Nacionālo biedrību KN aktīvi raksta projektus un realizē tos. Vairākkārt NBKN iniciatīvas atbalstīja arī Latvijas Kultūrkapitāla fonds, Kultūras Ministrija, Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs, Eiropas programmas "Erasmus +", "Europe for Citizens", Eiropas Solidaritātes korpuss.

Misija:

Īstenot valsts un pašvaldības noteiktos etniskās integrācijas, sabiedrības saliedēšanas, kultūras politikas uzdevumus, attīstot Rēzeknes multinacionālo kultūrvidi. - izstrādāt un īstenot kultūras programmas, lokālos un starptautiskās darbības projektus kultūras un etniskās integrācijas jomās. - organizēt bērnus un jauniešus radošai darbībai amatiermākslas kolektīvos.

Darbība:

Nacionālo kultūras biedrību, jeb mazākumtautību amatiermākslas kolektīvu ir desmit. Ukraiņu biedrības ansamblis „Vodograj” un kazaku dziesmu ansamblis "Debeszils zieds", krievu ansamblis „Harmonija”, kori „Ivušķi” un „Bereģiņi”, Poļu koris „Jutrzenka”, vokālais ansamblis „Zdravinka”, deju ansambļi "Ručejok" un "Kolorīts", kā arī baltkrievu vokālais ansamblis "Suzorje" un krievu romanču ansamblis "Intriga". Kolektīvu repertuārā līdzās ukraiņu un poļu, krievu, baltkrievu tautasdziesmām skan dziedājumi latgaliešu un latviešu valodās. gandrīz visi kolektīvi ir Dziesmu un deju svētku kustības dalībnieki. Nacionālo biedrību kultūras nama tradicionālie pasākumi ir: Starptautiskais Ziemassvētku dziesmu (kolendu) festivāls - janvārī; Rēzeknes slāvu kultūru nedēļa - februārī - martā; Kopš 2014.gada Nacionālo biedrību kultūras namā katru gadu 18.oktobrī tiek organizēts deklamācijas vakars, kurā skan dzeja un proza no lielā rakstnieka literāra krājuma. 2019.g. tika svinēta J.Tiņanova 125 gadu jubileja, kad tika organizēts II starptautisko teātru festivālu “Tiņanova rudens” , Nacionālo biedrību kultūras namā paspārne strādājošais teātris "Joriks" katru gadu iestudē 10 jaunās izrādes bērniem un pieaugušajiem, spēlē ap 400 izrādēm , organizē Jaungada interaktīvas programmas bērniem latviešu un krievu valodās, kuras piedāvā skatītājiem visā Latgalē un Latvijā

Pārskata periods
2024
Statistikas dati tiek ielādēti!

ĒKAS

Bezmaksas Wi-Fi:

Ēkas:
Objekta nosaukums Vietas / Ēkas adrese Īpašuma forma Uzcelšanas gads Kultūras pieminekļa nr. Galvenā ēka . ..
Rēzeknes Nacionālo biedrību kultūras nams Atbrīvošanas aleja 97, Rēzekne Pašvaldības īpašums 1956
Teritorijas kopējā platība (m2):

5129

Papildu informācija par ēkām:

Nacionālo biedrību kultūras nams Rēzeknē, bijušais kinoteātris „Zvaigzne”, nodots ekspluatācijā 1956. Gadā. Uzbūvēts uz paaugstinājuma, līdz kuram ved četru pakāpienu rinda. Apmeklētāji var ieiet pa trim ejām – no priekšpuses un sānu ejām. Pirms ieejas durvīm. Ir izbūvēts izmēros apjomīgs portiks un to ieskauj masīvu arku loki. Ēkas frontonā vērojams apakšējās malas simetrisks karnīzes norāvums, kas ir raksturīgs ampīra arhitektūras stilam. Karnīzes dekoratīvajā joslā apskatāmi vijīgi, stilizēti augu motīvi. Ēkas sētas pusē ir redzama arkas butaforija un neliels, apaļš, dekoratīvs logs. Dekoratīvie apaļie lodziņi vērojami pa visu ēkas perimetru. Pagalma pusē frontona karnīze nav pārrauta. Karnīzes vienlaidu mala bija raksturīga klasicismam. Ēkas ieejas abās pusēs paredzētas vietas afišām.

Telpas

Zāļu skaits:

2

Nodarbību telpu skaits:

2

Infrastruktūras raksturojums

Skatuves:
Vietas nosaukums Skatuves platība (m2) Skatuves stāvoklis Priekškars Kulises
Skatītāju zāle 300 Labs
Iespējamas norises:

Teātra izrādes
Kora mūzikas koncerti
Kamermūzikas koncerti
Deju vakari
Konferences, semināri
Kino seansi
Mākslas izstādes
Izstādes pārdošanas

Darbība pārskata periodā

Darbojās 2024.gadā:

Norišu skaits pavisam:

184

Maksas norišu skaits pavisam:

138

Bezmaksas norišu skaits pavisam:

46

Norišu apmeklējumu skaits pavisam:

20477

Maksas apmeklējumu skaits pavisam:

11600

Bezmaksas apmeklējumu skaits pavisam:

8877

Pašu organizētās norises:
Norišu saturs, formas Norišu skaits - Maksas Norišu skaits - Bezmaksas Apmeklējumi - Maksas Apmeklējumi - Bezmaksas Papildu informācija par norisēm
Valsts / tradicionālie svētki 3 4 580 880
Izklaides sarīkojums 4 460
Informatīva / izglītojoša norise 17 1288
Konference / seminārs 8 800
Lekcija 4 240
Informatīva sanāksme 3 150
Cits izglītojošs pasākums 2 98
Koncerts 11 4 3100 900
Amatieru koncerts 6 4 1600 900
Profesionāļu koncerts 5 1500
Izrāde 119 6 7300 720
Amatieru izrāde 4 5 420 600
Profesionāļu izrāde 115 1 6880 120
Izstāde 8 4000
Amatieru izstāde 6 2000
Profesionāļu izstāde 2 2000
Literārs pasākums 3 340
Konkurss, skate 1 60
Pilsētas /novada /pagasta svētki 1 3 160 689
Izbraukuma norises:
Norišu saturs, formas Norišu skaits - Maksas Norišu skaits - Bezmaksas
Koncerts 18
Amatieru koncerts 18
Izrāde 24
Amatieru izrāde 8
Profesionāļu izrāde 16
Pilsētas /novada /pagasta svētki 2